Honorata Moliter

Psycholożka, Psychoterapeutka, Coach ACC

+49 157 315 90 209, +48 605 102 125

impressum : Verantwortlich für den Inhalt: Honorata Moliter, Anschrift: Warschauerstraße 47, 10243 Berlin

Kontaktmöglichkeiten: mail@honoratamoliter.com

Dla Polaków mieszkających w Berlinie i okolicach oferuję sesje coachingu indywidualnego i warsztaty rozwojowe.

Na profilu https://www.facebook.com/poznajsiebiewberlinie dzielę się wiedzą i wsparciem. Zapraszam. 

Poniżej znajdziesz informacje na temat tego czym jest coaching, czy jest to coś dla Ciebie i jak zapisać się na pierwszą sesją.

Czy coaching to coś dla mnie?

Coaching jest dla Ciebie jeśli chcesz rozprawić się z jakimś swoim tematem, który możesz zaliczyć do jednej z dwóch kategorii: dylemat lub zagadka. Dylematy dotyczą wszystkich tych sytuacji, gdy nie wiadomo którą z dwóch lub trzech dróg podążać lub które wybrać rozwiązanie. Zagadki to wszystkie te wyzwania, która zawierają w sobie pytanie jak? Czyli np. jak być skuteczniejszym w kontaktach z klientami, jak priorytetyzować działania, jak zbalansować życie zawodowe z życiem prywatnym, jak rozpocząć pracę na własny rachunek, jak zdobyć umiejętności potrzebne do nowej roli zawodowej etc.

Jak działa coaching?

Coaching jako taki nie dostarcza konkretnej wiedzy, ponieważ nie jest szkoleniem w tradycyjnym rozumieniu. Coaching daje właściwie więcej. Poprzez rozmowę z coachem, pytania, feedback, prace domowe między sesjami Klient zyskuje całkowicie nową perspektywę patrzenia na swoje wyzwania, odnajduje nowe ścieżki do celu, który staje się klarowny. Klient wraz z coachem  wypracowuje strategie i plan działania a co najważniejsze utrzymuje się na drodze do celu, gdyż z łatwością rozpoznaje ryzyka i umie nimi zarządzić.

Cel coachingu jest w zasadzie jeden. Rozwój potencjału klienta czyli ułatwienie mu osiągnięcia tych celów,  których pragnie. Czy nie da się osiągnąć swoich celów bez coachingu? W wielu przypadkach na pewno jest to możliwe. Co daje więc zatrudnienie coacha? Coaching znacznie przyspiesza i ułatwia osiągnięcie celów. Korzyści jest jednak znacznie więcej. Np.: ponad 70% osób korzystających z coachingu obserwuje u siebie wzrost pewności siebie i osobistej skuteczność, wzrost kompetencji komunikacyjnych i poprawę jakości relacji interpersonalnych.

Czyż nie jest jednak tak, że przecież ludzie mają wolną wolę i z grubsza rzecz biorąc robią w życiu to co chcą. Tak jest, niestety niewielu robi to czego tak naprawdę pragnie. I to jest pierwsze, najważniejsze zadanie dla coachingu. Co ty chcesz dla siebie, czego pragniesz? Coaching pomaga rozróżnić to co powinieneś, co możesz, co wypada, co należy, co musisz od tego czego pragniesz. Ty, z całego swojego serca, prawdziwie. Ty i nikt inny. Samolubnie i odpowiedzialnie. Jak to możliwe? Coaching bierze bowiem pod uwagę cały kontekst życia klienta, wszelkie decyzje i zmiany, które mają się zadziać muszą być „ekologiczne”. To znaczy, że klient ma świadomość jakie są następstwa zmiany nie tylko dla niego, ale także dla jego najbliższego otoczenia oraz w 100% uważa je za pozytywne. 

Wszyscy moi klienci to osoby bardzo inteligentne, utalentowane, mające na swoim koncie sukcesy. Mimo tego (albo właśnie z tego powodu) zdecydowali się na zatrudnienie coacha. Dlaczego? Ponieważ wiedzą jaką wartość ma w sobie możliwość dzielenia swoich pomysłów z kimś kto ich rozumie, wspiera i dopinguje, z kimś kto potrafi słuchać i dostarczać nową konstruktywną perspektywę, w taki sposób, że wszystko staje się klarowne. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej umów się na bezpłatną 20 minutową sesję telefoniczną. Możesz to zrobić telefonicznie lub mailowo. Tel: +49 157 315 90 209 lub mail@honoratamoliter.com  

Praca z coachem jest bardziej procesem niż wydarzeniem, dlatego najczęściej zaplanowana jest na co najmniej 8-10 sesji. Sesja trwa 1 godzinę.