coaching

W projektach coachingowych realizowanych dla klientów biznesowych moje doświadczenie i wsparcie może być szczególnie cenne dla dwóch grup klientów.

Liderów, którzy:

  • pragną zbudować wiarygodną pozycję w organizacji i spełniać się w roli lidera w satysfakcjonujący sposób
  • chcą kreować autentyczne relacje w swoich zespołach poprzez poszerzenie perspektywy patrzenia na siebie i ludzi z którymi pracują
  • pragną rozwijać posiadane umiejętności i są otwarci na eksperymentowanie z nowymi
  • chcą uzyskać swobodę w kontaktach z podwładnymi i współpracownikami oraz budować relacje oparte na zaufaniu
  • chcą być mistrzami sztuki feedbacku
  • są otwarci na nowe perspektywy patrzenia na siebie i wzrost samoświadomości

Osób, które chcą pracować nad rozwojem swojej kariery zawodowej oraz

  • poszukują nowej pracy
  • rozważają zmianę dotychczasowej kariery zawodowej
  • zostali niedawno mianowani do roli przywódczej i zależy im na doskonaleniu własnych kompetencji
  • potrzebują w życiu momentu refleksji nad tym kim są i co robią oraz przełożenia jej na efektywne działania

 

Poniżej znajduje się przykład jednego z najczęściej realizowanego przeze mnie programu coachingu indywidualnego.

 

„Career Freedom” – coaching kariery.

Jest to to zindywidualizowany program rozwojowy składający się z 10 półtoragodzinnych sesji. Program poprzedzony jest bezpłatną minisesją wstępną (15-20 minut), po której możesz zdecydować czy to usługa dla Ciebie.

Career Freedom to program dla:

·      Osób z większym doświadczeniem zawodowym - Managerów, Dyrektorów, Prezesów, Profesjonalistów, którzy chcą zrobić bilans swojego życia zawodowego

·      Tych, którzy myślą o dużej zmianie zawodowej, chcą usystematyzować pomysły i plan działania

·      Wszystkich, którzy zastanawiają się jakie życie zawodowe mogłoby dać im większe poczucie sensu

·      Tych, którzy czują i wiedzą, że ich zawodowy potencjał jest większy

·      Osób, dla których satysfakcjonujące życie zawodowe to coś więcej niż stanowisko i dobre wynagrodzenie

·      Wszystkich, dla których praca stanowi bardzo ważną część życia

Co zyskujesz?

·      Możliwość postawienia sobie nowych celów zawodowych, które są ważne nie tylko dla organizacji w której pracujesz, ale także dla Ciebie osobiście.

Dream big! Często się zdarza, że po wielu latach doświadczeń w pracy w różnych firmach, awansach, rozwoju kariery korporacyjnej i stawiania sobie corocznych tzw.: celów rozwojowych pojawia się chęć zrobienia czegoś więcej, czegoś bardziej swojego albo czegoś w zupełnie innej branży. Projektu, który będzie Twoim pomysłem, wybranym przez Ciebie wyzwaniem i przyniesie Tobie osobiste poczucie sprawstwa.

·      Okazję do odkrycia mocnych stron i możliwości jakie są dostępne dla Ciebie w obecnej sytuacji zawodowej.

Prawdopodobnie w czasie różnych szkoleń oraz cyklicznej oceny rocznej miałeś okazję poznać swoje mocne strony oraz obszary do rozwoju. Program Career Freedom daje Ci szansę na odkrycie jakie konkretne możliwości drzemią w Twoim potencjale, co dobrego kryje Twoja aktualna sytuacja zawodowa i jaki możesz zrobić z tego użytek. Wszystko z Twojej perspektywy „personal big picture”, nie tylko Twojego szefa lub firmy, w której pracujesz.

·      Możliwość ustrukturyzowanej rozmowy, dzięki której odkryjesz jakie ważne dla Ciebie wartości realizujesz w swoim życiu zawodowym a jakich Ci brakuje. 

Ważne wartości w życiu to powody dla których podejmujemy konkretne decyzje co do istotnych dla nas spraw. To przyczyny dla których wybieramy jedną drogę, także zawodową a inną pozostawiamy. Czasem zdarza się, że idziemy na kompromis i decydujemy się na wybory ważne dla innych, ale nie dla nas. Wówczas po jakimś czasie zaczynamy mieć osobiste poczucie bycia „nie w tym miejscu”. Jeśli chcesz się znaleźć w „swoim miejscu” zawodowym, realizować ważne dla Ciebie wartości i żyć bardziej spełnionym życiem sprawdź program „Career Feedom”.

·      Wiedzę co zrobić, aby w pracy nie tylko odnosić sukcesy, ale także ją lubić.

Ilu znasz ludzi, którzy lubią swoją pracę, rano chętnie wstają i rozpoczynają dzień z ciekawością i ekscytacją co się wydarzy? Jak często Tobie zdarzały się takie sytuacje? Zastanawiasz się czy to możliwe, aby lubić swoją pracę? Sprawdź program Career Freedom.

·      Lepsze rozeznanie co do swoich oczekiwań wobec życia zawodowego.

Program daje możliwość i przestrzeń na ustrukturyzowaną refleksję i analizę swojej aktualnej roli zawodowej. Na przyjrzenie co w tej roli jest dla Ciebie korzyścią, co kompromisem, a co jest bardzo dalekie od Twoich oczekiwań.

·      Możliwość odkrycia, jaka zmiana zawodowa podniosłaby jakość Twojego życia i osobiste poczucie zadowolenia.

Zdarza się, że mimo wielu lat edukacji i rozwoju kariery, zdobywania nowych kompetencji profesjonalnych potwierdzanych certyfikatami czujesz, że to nie do końca Twój świat, że Twoje fascynacje i pasje są jednak gdzieś indziej. „Career Freedom” pomoże Ci je odkryć.

Czego możesz się spodziewać?

Celem programu “Career Freedom – coaching kariery” jest osiągnięcie wolności osobistej w decyzjach i działaniach w życiu zawodowym. 

Zawartość merytoryczna, wykorzystywane w nim ćwiczenia, szczegółowe cele będą dostosowane do Twoich osobistych potrzeb i dopasowane do Twojej sytuacji. Najczęściej na ten program decydują się osoby, które pragną ponownie przyjrzeć się swoim zawodowym marzeniom, szukają dla siebie innej roli zawodowej, chcą zmienić swoją dotychczasową karierę lub są niezadowolone ze swojego obecnego miejsca w życiu zawodowym. W takich sytuacjach program zazwyczaj zawiera w sobie następujące elementy:

1.   Zdefiniowanie i postawienie sobie nowych inspirujących celów (2 sesje)

2.   Analizę i nadanie priorytetów ważnym wartościom osobistym w życiu zawodowym (2 sesje)

3.   Identyfikacje i rozwój mocnych stron, talentów, umiejętności (2 sesje)

4.   Osobistą miniocena 360 stopni (1 sesja)

5.   Identyfikację źródeł satysfakcji, przyjemności, zabawy i pozytywnej energii w pracy (2 sesje)

6.   Osobistą analiza SWOT (1 sesja)